Рівні зуби – це здорові зуби.
Неправильний прикус не тільки псує зовнішній вигляд, але й підвищує небезпеку виникнення серйозних хвороб ротової порожнини, скронево-нижньощелепового суглоба і хребта в цілому.
Найчастіше зуби вирівнюють в дитинстві і юнацтві. Але сучасні брекет-системи впевнено витісняють традиційні знімні зубні пластинки і дозволяють коригувати прикус людям будь-якого віку.
Ортодонтія нового покоління володіє великим арсеналом брекет-систем і методик, розібратися з якими допоможе тільки лікар-ортодонт.
Що таке брекети і як вони працюють
Брекети – це елементи складної незнімної конструкції, здатної виправити недоліки посмішки. А саме:
- вирівняти зубну дугу;
- виправити прикус;
- правильно перемістити деформовані зуби, які прорізалися нетипово.
Брекет-система складається з ортодонтичної дуги, сполучних елементів та самих брекетів, які кріпляться на кожен зуб окремо. Під тиском дуги брекети впливають на зуби і фіксують їх в нормальному положенні.
Як встановлюють брекет-систему
- Стоматолог-ортодонт робить панорамний рентгенівський знімок зубних рядів для порівняння результатів до і після носіння системи брекетів, а також фото обличчя пацієнта в анфас та в профіль для оцінки прикусу.
- Спеціаліст розробляє план виправлення прикусу, погоджуючи його з пацієнтом. Після чого необхідно провести попередні процедури: зняти зубні відкладення, вилікувати карієс та запалення ясен. Це необхідно, тому що після установки брекетів захворювання ротової порожнини можуть посилитися.
- Брекети кріплять клеєм на весь зубний ряд, з’єднують дугами та підв’язують тонким металевим (лігатурним) дротом. На 6-й, 7-й і корінні зуби кріплять ортодонтичні кільця з щічними замочками. У деяких брекетів еластична тяга фіксується за допомогою гачків.
Види брекет-систем по розташуванню на зубах
Залежно від індивідуального стану зубів і зубних рядів, пацієнт може вибрати різні види брекетів:
- Вестибулярні брекети. Найпопулярніші брекет-системи. Прості в установці, кріпляться спереду на видимій частині зубів, не завдаючи їм шкоди.
- Лінгвальні брекети. Така брекет-система фіксується з внутрішньої сторони зубів та непомітна оточуючим. При цьому може несуттєво змінитися дикція.
Види брекет-систем по матеріалу: плюси і мінуси
- Металеві брекети. Найпростіші і недорогі. На думку деяких стоматологів, це найбільш надійні та ефективні конструкції.
Очевидний мінус – класична «залізна посмішка», яка подобається далеко не всім.
- Пластикові брекети. Майже непомітні на зубах, при цьому досить крихкі і можуть зламатися при неакуратному догляді. Спочатку прозорі, з часом такі конструкції темніють при контакті з їжею та набувають рожевого або жовтуватого кольору.
- Керамічні брекети. Прозорі непомітні конструкції, які підбирають під колір зубів. Вони міцні, при цьому не шкодять м`яким тканинам ротової порожнини і практично не змінюють свій колір при контакті з їжею.
- Сапфірові брекети. Естетично привабливі і підходять під будь-який відтінок зубів завдяки прозорому елементу кріплення. Вони зливаються з кольором зубного ряду, так як просвічують натуральний відтінок емалі.
Керамічні та сапфірові брекет-системи коштують набагато дорожче, при цьому серйозно обганяють свої аналоги за рахунок високої міцності, приємному зовнішньому вигляду і відсутності алергічних реакцій.
Види брекет-систем за способом фіксації
Незалежно від матеріалу виготовлення розрізняють лігатурні і безлігатурні системи корекції.
- Лігатурні брекети. В даному випадку дуга кріпиться до замочка еластичними кільцями (лігатурами) або металевими елементами з медичного сплаву. З часом лігатури розтягуються та рвуться, тому пацієнту потрібно регулярно замінювати металеві елементи у стоматолога. При цьому, це досить дискомфортно.
- Безлігатурні брекети (самолігуючі). Цю коригувальну систему по праву вважають одним з найважливіших досягнень в ортодонтії. Завдяки особливій будові на брекетах відсутні елементи кріплення.
- У системі є зручні замочки-фіксатори металевих дуг в пазах. Вони знижують тертя дуги, за рахунок чого зуби легше фіксуються в потрібному положенні.
- Замочки менші, і загальний вигляд без лігатурних брекетів більш акуратний і естетичний.
- Конструкція гігієнічна та комфортна: вона не вступає в хімічні реакції з тканинами ротової порожнини і повільно зношується. Крім того, вона майже не викликає неприємних відчуттів при використанні.
- Корекція проходить в 2 рази швидше! А ще пацієнти з самолігуючимибрекетами рідше ходять до стоматолога на огляд – всього раз в 8-12 тижнів.
- Безлігатурні системи коштують дорожче лігатурних аналогів, але економлять час і дарують своїм власникам відчуття комфорту і спокою.
Коли необхідно ставити брекети?
Основні показання до процедури:
- неправильний прикус;
- наявність аномально розташованих, зайвих зубів і тих, що неправильно або невчасно прорізалися;
- юний вік (12-25 років). Цей проміжок часу оптимальний для початку лікування – після того, як прорізалися постійні зуби, і до того, як верхівки коренів повністю сформувалися.
Протипоказання до корекції
- пародонтит і пародонтоз;
- алергія на матеріали, що використовуються;
- зубні імплантати/відсутність кількох зубів;
- вірусні та інфекційні захворювання;
- захворювання нервової системи;
- онкологія;
- захворювання ендокринної системи;
- знижений імунітет;
- хвороби крові;
- хвороби серця і шлунково-кишкового тракту.
Чи боляче ставити і носити брекети?
Оскільки брекет-системи не можна знімати протягом лікування, вони безумовно доставляють дискомфорт. Лігатурні конструкції – більше, самолігуючі – трохи менше.
При цьому ставити брекети зовсім не боляче. Неприємні відчуття з’являються, коли зв’язки зубів починають розтягуватися. Брекети витягають зуби в потрібному напрямку, і ті змушені рухатися зі звичного місця та повертатися навколо своєї осі. Зазвичай біль проходить через 2-3 дня після установки конструкції.
Чи боляче ставити брекети? Ні. Чи зможете ви потерпіти всього кілька днів? Обов’язково дайте собі відповідь на це питання перед процедурою.
Як будуть виглядати зуби після лікування
Який же результат вас чекає після використання брекетів? Чи варто це часу та зусиль?
Правильне лікування у досвідченого стоматолога і дотримання всіх приписів гарантує гарну й рівну посмішку. Потрібно розуміти: процедура триває від 6 місяців до 2 років, в залежності від вибору лікувальної конструкції, після чого результат закріплюють за допомогою нічної ретенційної пластинки або зубної шини. Це необхідно, щоб зуби не повернулися до колишнього стану.
Взяли волю в кулак, виконали всі рекомендації лікаря і дотерпіли до кінця? Порівняйте фото до і після носіння брекетів та насолоджуйтесь результатом!
Що впливає на ціну установки брекет-системи?
- Якість і вид брекетів (безлігатурні конструкції коштують дорожче простих металевих аналогів).
- Досвід і професіоналізм лікаря-ортодонта.
Якщо ви плануєте ставити брекети, або цього потребує хтось із ваших близьких, ортодонти клініки «ДІАДЕНТ» допоможуть розібратись в тонкощах процедури та підберуть оптимальну брекет-систему – за ціною та по функціональності.
Будь-яка проблема, пов’язана з патологією прикусу, вирішується за допомогою знань і досвіду професіонала.
Головне – налаштуйтеся на плідну співпрацю і на прекрасний результат! Рівні гарні зуби – величезний вклад в ваше здоров’я та імідж, тому на них не варто економити.
Консультація лікаря | 200 грн. |
Місцева анестезія | від 200 грн. |
Лікування карієсу постійних зубів | від 1000 грн. |
Лікування кореневих каналів (в залежності від їх кількості та діагнозу) | від 1300 грн. |
Професійна гігієна ротової порожнини(включаючи апаратний скейлінг та повітряно-абразивну чистку зубів) | від 1100 грн. |
Виготовлення металокерамічної коронки | від 3000 грн. |
Виготовлення коронки з цирконію / вініра | 6000 грн. |
Встановлення імплантатів | від 10000 грн. |
Дентальний рентгенівський знімок | 100 грн. |
КТ зубощелепної-системи | 450 грн. |
Атипове видалення зуба мудрості | 900 грн. |
Провідникове знеболення | 250 грн. |
Ортодонтичний знімний апарат | від 2100 грн. |
Брекет-система (в залежності від клінічної ситуації) | від 12500 грн. |