Напишіть нам

Ми знаходимось

вул. Академіка Янгеля, 65

Як нас знайти?

Наші телефони

+ 38 (068) 941-73-16

+ 38 (093) 297-94-88

Графік роботи

Пн-Пт: 8.00-20.00

Сб: 8.00-14.00

вул. Академіка Янгеля, 65

+ 38 (068) 941-73-16

ua ru

+ 38 (068) 941-73-16

Замовити дзвінок

Замовити дзвінок

Навіщо потрібна КТ діагностика в стоматології

Навіщо потрібна КТ діагностика в стоматології

Комп’ютерна томографія зубів є важливою частиною діагностичних заходів в стоматологічній сфері. Це дуже інформативний спосіб, який дозволяє побачити особливості будови щелепи, зубного ряду, а також виявити патологічні процеси. Раніше для цього застосовувався рентген, але КТ дозволяє отримати найбільш точну картину.

3D діагностика зубів в стоматологічній клініці «ДІАДЕНТ» проводиться за допомогою томографа VATECH. За одну процедуру можна отримати детальну інформацію стосовно стану зубного ряду. Головна особливість цього методу – це тривимірний знімок, який дозволяє побачити досліджуваний об’єкт в повному обсязі. Це вкрай важливо для постановки точного діагнозу і складання докладної схеми лікування.

Основні переваги проведення томографії зубів у клініці «ДІАДЕНТ»

КТ диагностика в стоматологии

У порівнянні з іншими діагностичними методами, комп’ютерна томографія має наступні переваги:

 • Вся процедура триває не довше 1 хвилини;
 • Високий рівень інформативності;
 • КТ безпечний для здоров’я пацієнта, тому при необхідності його можна проводити неодноразово;
 • Висока якість зображення на знімку дозволяє добре розглянути особливості будови кісткових тканин;
 • Отримана доза опромінення мінімальна.

Після закінчення процедури, 3D-знімок записується на CD-диск з універсальним програмним забезпеченням, яке встановлюється автоматично на комп’ютері лікуючого стоматолога з метою подальшої постановки діагнозу.

Показання до проведення КТ

Інформація, отримана після проведення КТ, необхідна для вирішення цілої низки завдань в сфері стоматології.

Процедуру проводять в наступних випадках:

 • Пошкодження щелепи після незначних травм. Саме за допомогою КТ можна визначити вивихи і переломи;
 • Виявлення патологій в будові зубного ряду. Ця процедура повсюдно використовується перед будь-яким видом ортодонтичної корекції;
 • Складання комп’ютерної моделі щелепи для виготовлення індивідуальної брекет-системи;
 • В якості підготовчої процедури перед майбутньою операцією;
 • Наявність новоутворень в щелепі;
 • Діагностика прихованого карієсу;
 • Ускладнення в зубних каналах;
 • Контроль за успішністю раніше проведеного лікування.

КТ проводиться перед імплантацією зубів, адже на основі 3D-знімка підбирається відповідний імплант, проводиться його установка і перевірка якості проведеної процедури.

Основні протипоказання

Під час процедури на організм впливає певна доза радіації, тому комп’ютерна томографія не проводиться при вагітності. Жінки в період лактації можуть проходити цю процедуру, але після її закінчення заборонено годувати дитину грудьми протягом 24-48 годин.

Заборонено робити КТ зубів дітям дошкільного віку. В даному випадку використовують альтернативні методи діагностики. Теж саме стосується пацієнтів з кардіостимулятором.

Чи шкідливо проводити КТ зубів?

Комп’ютерна томографія заснована на принципі проходження рентгенівських променів, за допомогою яких проводиться ряд пошарових знімків. Відповідно, певна доза опромінення при КТ щелепи присутня. Вона залежить від кількості знімків і загальної площі дослідження.

При обстеженні грудної клітини і черевної порожнини цей показник становить 11-14 мЗв. Критичний рівень для однієї процедури – 50 мЗв(гранично допустима річна доза – 150 мЗв). Якщо цей показник буде перевищений, є великий ризик розвитку ракових пухлин.

Отож чи шкідливо робити КТ зубів? Дослідження цієї області вважається найбільш щадним, адже радіоактивна доза під час процедури становить всього 0,1-0,3 мЗв. Тому комп’ютерна томографія абсолютно безпечна для здоров’я пацієнтів (за винятком випадків протипоказань).

Як часто можна робити КТ зубів без шкоди для здоров’я?

Незважаючи на те, що при КТ зубів на організм впливає мінімальна доза опромінення, зловживати цією процедурою не варто. Частота проведення залежить від міри необхідності в цьому, але слід враховувати, що радіація здатна накопичуватися в організмі людини. Тому стандартна періодичність процедур – не частіше 2 разів на рік.

Але бувають випадки, коли необхідно перевищити допустимий ліміт. На підставі допустимого променевого навантаження, КТ обличчя і щелепи можна проводити не частіше 1 разу на 2-3 місяці.

КТ щелепи: що показує ця процедура?

КТ-знімок зубівявляє собою тривимірне зображення щелепи, отримане за допомогою апаратного позиціонування і використання системи фіксації на трьох точках.

Комп’ютерна томографія зубів дозволяє чітко побачити всі патологічні процеси і порушення в будові кісткових тканин. За допомогою цього дослідження можна побачити:

 • коронки і пломби;
 • стан навколоносових пазух носа;
 • розташування каналів, коренів і молярів, які не прорізались;
 • стан СНЩС;
 • різні патології щелепи.

Висока точність отриманих результатів дозволяє точно визначити характер патології. Якщо ж КТ проводиться для імплантації зубів, пошарові знімки дозволяють отримати максимально чітку картину стану щелепно-лицьової ділянки в різних проекціях. Спеціаліст бачить верхньощелепні пазухи, канали, СНЩС і судини.

Даний вид дослідження є найбільш точним джерелом інформації про зубощелепну систему. Тільки за допомогою КТ можна правильно спланувати майбутню процедуру імплантації. Якщо не використовувати КТ, є великий ризик установки імплантату меншого розміру, що призведе до зайвого навантаження на кісткові тканини.

Комп’ютерна томографія після установки імплантів

Досить часто виникає питання: чи можна робити КТ з імплантами зубів? На відміну від магнітно-резонансної томографії, коли сторонні тіла можуть «фонувати», при проведенні комп’ютерної томографії такої проблеми немає. Більш того, вона не просто дозволена, а рекомендована після проведеної імплантації.

КТ необхідна у наступних випадках:

 • Виявлення причини хиткості встановленої конструкції;
 • Якщо потрібно визначити, прижився штучний корінь чи ні;
 • Визначення якості проведеної імплантації. Це особливо потрібно в тому випадку, якщо на попередньому етапі не проводилося комп’ютерне моделювання щелепи;
 • Виявлення ускладнень, прихованих при візуальному огляді.

Якщо у пацієнта встановлені металеві коронки, необхідна попередня консультація фахівця. Справа в тому, що металеві елементи можуть створити небажані оптичні ефекти на знімках, що ускладнить діагностику і постановку діагнозу.

Що краще – КТ або рентген?

Комп’ютерна томографія вважається одним з найбільш інформативних методів діагностики, які використовують в стоматології. За допомогою цього методу вдається отримати багатошарове зображення досліджуваної області. 3D-знімок набагато більш інформативний в порівнянні зі звичайним рентгенівським знімком, який дає тільки площинне зображення.

З точки зору цінової доступності, рентген краще, але він не завжди дозволяє отримати точну картину стану зубно-щелепної системи. Як показує практика, якщо проводити КТ, в 99% випадків вдається точно визначити причину виниклого зубного болю та іншої симптоматики.

Замовити дзвінок