Що впливає на вибір протезної конструкції?
01.02.2021

Сучасна стоматологія дозволяє відновити зуби при будь-якій ступені зруйнованості і може зробити посмішку бездоганною за короткий термін.
Питання естетики можна вирішити за допомогою протезування зубів.
Якість протезування визначається кваліфікацією лікаря і зубного техніка, рівнем клінічного мислення та оснащеністю клініки. Це найважливіші принципи роботи, яких дотримуються спеціалісти нашої стоматології та за якими ми даємо безумовні гарантії.
- Зубний протез – це складна біомеханічна конструкція, яка повинна відновити втрачений орган(зуб), максимально наближаючись до параметрів живого.
- Основне завдання лікаря-ортопеда – підбір такої конструкції протеза, яка не тільки замінить відсутні зуби, але і дозволить надовго зберегти решту.
- Наявність найширшого спектра сучасних технологій в клініці дає можливість оптимально підбирати їх під конкретну проблему пацієнта, а не навпаки – підганяти рішення проблеми під наявну технологію.
- Високий рівень клінічного мислення наших лікарів вироблений з роками на основі застосування нових (сучасних) технологій.
Методики і засоби, що застосовуються в сучасному протезуванні, постійно удосконалюються. Прагнучи допомогти вам прийняти правильне рішення, ми опишемо ті зміни в зубощелепному апараті, які відбуваються після втрати (видалення) навіть одного зуба.
Ще в 1905 році Годон висунув теорію артикуляційної рівноваги, суть якої полягає у наступному. Зубна система являє собою єдине ціле зубних рядів. При цьому кожен зуб знаходиться під впливом замкненого кола сил, що утримують його в одному і тому ж положенні. Це один з важливих теоретичних принципів ортопедичної стоматології.
На жаль, часткова втрата зубів супроводжується багатьма вторинними змінами в зубощелепному апараті, найважливішими з яких є:
- деформація зубних рядів, яка часто супроводжується складними порушеннями оклюзії;
- втрата обсягу кісткової тканини;
- у випадках повної втрати зубів – порушення нейро-ферментативних процесів.
Протезування таких пацієнтів неможливе без складної попередньої підготовки.
Лікар приймає рішення на підставі багатьох чинників і зокрема на підставі клінічної картини.
Клінічна картина залежить від багатьох факторів:
- віку хворого;
- числа втрачених зубів;
- давності їх видалення;
- виду прикусу і т.д.
Чим більше часу пройшло з моменту видалення зубів і чим значніше дефект зубного ряду, тим грубіше деформація. У дітей така деформація розвивається швидко, в літньому віці – повільніше.
Дефекти коронок (каріозного і некаріозного походження), зубних рядів, функціональне перевантаження пародонту, тощо викликають вертикальне висунення зубів (вгору або вниз – в напрямку відсутнього або ураженого зуба).
Блок зубів разом з альвеолярним відростком на верхній щелепі висувається в просвіт дефекту зубного ряду до тих пір, поки жувальна поверхня зубів не торкнеться слизової оболонки беззубого альвеолярного відростка. В кінцевому підсумку це призводить до утворення пролежня. Це явище отримало назву «Ефект Попова-Годона».
Вибір методу протезування визначається характером клінічної картини, віком і загальним станом хворого. Якщо який-небудь метод не дозволяє вирішити задачу, стоматологи вдаються до поєднання методів (комбіноване лікування).
З повагою, головний лікар Говорущак Т.В.